Pohotovosť: +421 901 787 808
KONTAKT: +421 2 3211 4646 alebo +421 2 3211 4644

Syndróm suchého oka

Syndróm suchého oka

Cena liečby už od 80 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Syndróm suchého oka patrí medzi takzvané civilizačné choroby dnešnej modernej doby. Trpí ním približne 15 – 20% svetovej populácie. Ovplyvňuje kvalitu života, v krajnom prípade môže viesť až k slepote.

Za syndróm suchého oka môžu vonkajšie vplyvy, veľké sucho v priestore, práca v prievane alebo v klimatizovanej miestnosti, rôzne úrazy oka, systémové ochorenia, nosenie kontaktných šošoviek či kúpanie v chlórovej vode.

 

Príznaky

Prejavuje sa svrbením, škriabaním alebo pálením oka. Medzi ďalšie symptómy patrí pocit suchosti oka alebo pocit, že sa mihalnice lepia o oko. Alebo môžete mať pocit, že v oku máte nejaké cudzie teleso a paradoxne vás trápia slziace oči, hoci toto ochorenie je naopak spôsobené nedostatočnou tvorbou alebo kvalitou vašich sĺz.

Často sa s ním stretávajú ľudia, ktorí dlhodobo pracujú alebo žijú v klimatizovaných alebo nadmerne prekúrených priestoroch. Rovnako aj ľudia, ktorí dlhodobo pracujú s počítačom alebo sa nachádzajú v prašnom prostredí.

Liečba

Na syndróm suchého oka pomáha dlhodobá aplikácia tzv. umelých sĺz. V niektorých prípadoch je však syndróm suchého oka iba indikátorom iného, systémového ochorenia, ktoré treba diagnostikovať a liečiť. Včasná návšteva lekára je preto nevyhnutná.

Zaujali sme vás?

Pokiaľ máte podozrenie na syndróm suchého oka, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Odoslaním formulára súhlasíte so správou, spracovaním a uchovaním vašich osobných údajov v uvedenom rozsahu (meno a priezvisko, kontaktné údaje) za účelom kontaktovania a dohodnutia termínu a druhu vyšetrenia v očnej klinike VESELY v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.