Syndróm suchého oka

Syndróm suchého oka

Syndróm suchého oka patrí medzi takzvané civilizačné choroby dnešnej modernej doby. Trpí ním približne 15 – 20% svetovej populácie. Ovplyvňuje kvalitu života, v krajnom prípade môže viesť až k slepote.

Za syndróm suchého oka môžu vonkajšie vplyvy, veľké sucho v priestore, práca v prievane alebo v klimatizovanej miestnosti, rôzne úrazy oka, systémové ochorenia, nosenie kontaktných šošoviek či kúpanie v chlórovej vode.

Príznaky

Prejavuje sa svrbením, škriabaním alebo pálením oka. Medzi ďalšie symptómy patrí pocit suchosti oka alebo pocit, že sa mihalnice lepia o oko. Alebo môžete mať pocit, že v oku máte nejaké cudzie teleso a paradoxne vás trápia nadmerne slziace oči, hoci toto ochorenie je naopak spôsobené nedostatočnou tvorbou alebo kvalitou vašich sĺz.

Často sa s ním stretávajú ľudia, ktorí dlhodobo pracujú alebo žijú v klimatizovaných alebo nadmerne prekúrených priestoroch. Rovnako aj ľudia, ktorí dlhodobo pracujú s počítačom alebo sa nachádzajú v prašnom prostredí.

Medzi ďalšie príznaky patria:

  • pocit piesku v očiach
  • pocit rezania alebo pálenia očí
  • občasné rozmazané videnie

Dôvody vzniku syndrómu suchého oka

  • dlhé šoférovanie
  • intenzívna práca na počítači
  • znečistené ovzdušie
  • klimatizované priestory
  • dlhé čítanie
  • úrazy oka
  • niektoré ochorenia a medikamenty

Liečba

Veľmi dlho neexistovali účinné liečebné postupy so stabilnými a trvalými výsledkami. Na syndróm suchého oka pomáha dlhodobá aplikácia tzv. umelých sĺz. V niektorých prípadoch je však syndróm suchého oka iba indikátorom iného, systémového ochorenia, ktoré treba diagnostikovať a liečiť. Včasná návšteva lekára je preto nevyhnutná.

ÚČINNOSŤ REXON – EYE V LIEČBE SUCHÉCHO OKA JE KLINICKY DOKÁZANÁ

Rexon – eye je špičkové neinvazívne a dlhotrvajúce ošetrenie syndrómu suchého oka. Stimuláciou metabolizmu a prirodzenej regenerácie buniek dosahuje dlhodobé výsledky a naša klinika prináša túto liečebnú metódu ako prvá na Slovensku.

Ako to funguje?

Liečba pozostáva zo štyroch dvadsaťminútových liečebných procesov, ktoré pacient absolvuje v týždenných intervaloch.

Ošetrenie je príjemné, pacient počas neho relaxuje, a vedie k rýchlej a dlhodobej úľave. Liečba Rexon – eye je účinná pre všetky typy syndrómu suchého oka, evaporatívne, a aj také, ktoré spôsobuje nedostatok vodnej zložky. Dokazuje to viacero subjektívnych aj objektívnych meraní. Pacientom sa tiež odporúča dodržiavať zásady všeobecnej hygieny zraku, ako je časté vetranie, používanie zvlhčovačov vzduchu, pobyt na čerstvom vzduchu, dostatočný príjem tekutín, obmedzenie konzumácie alkoholu a fajčenia.

Cena liečby už od 75 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Bezplatná konzultácia

Pokiaľ máte podozrenie na syndróm suchého oka, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.


Potvrdzujem, že som sa oboznámil s informáciami týkajúcimi sa spracovania osobných údajov vo VESELY Očná Klinika [1].