Pohotovosť: 0901 787 808 (viac info)
BA 02 / 3211 4644 • PP 052 / 3211 351 • KE 055 / 6424 848 • 052 / 4317 385

Starecká slabozrakosť

"Choroba krátkych rúk"

Starecká slabozrakosť (presbyopia)

Cena liečby už od 880 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Starecká slabozrakosť, odborne nazývaná presbyopia, sa týka každého z nás po dovŕšení určitého veku. U väčšiny ľudí sa začína prejavovať po prekročení 40. roku života. Má ju na svedomí skutočnosť, že zatiaľ čo v mladosti je šošovka oka pružná, s pribúdajúcim vekom stráca svoju elasticitu a to znemožňuje oku dobre zaostriť. Nemusíte sa však tohto bežného zhoršenia zraku báť – pomôžeme Vám rýchlo a bezbolestne!

Starecká slabozrakosť

Slabozraké oko

Príznaky

Toto ochorenie si vyslúžilo prezývku „choroba krátkych rúk”, pretože pri nej zhoršene vidíte na blízko, najtypickejším príznakom je odďaľovanie čítaného textu od očí a ich prižmurovanie, aby ste lepšie prečítali písmená alebo videli na predmety v takzvanej čítacej vzdialenosti.

Presbyopia sa líši od krátkozrakosti, ďalekozrakosti či astigmatizmu. V počiatočných štádiách sa prejavuje rozmazaným videním alebo problémami pri zaostrovaní na blízke predmety.

Medzi ďalšie príznaky stareckej slabozrakosti patrí aj bolesť hlavy, únava a bolesť očí či zahmlené videnie. Vtedy je najvhodnejší čas navštíviť očného lekára.

 

 

Liečba

Kým v minulosti boli jediným riešením stareckej slepoty okuliare s multifokálnymi sklami alebo dvojo okuliarov, dnes ju dokážeme účinne odstrániť rýchlym bezbolestným očným zákrokom.

V počiatočnom štádiu stareckú slabozrakosť dokážu riešiť predpísané okuliare na čítanie, no ak je spojená aj s výskytom s ďalšou refrakčnou chybou alebo vývojom sivého zákalu, možno ju odstrániť operáciou sivého zákalu a následnou implantáciou multifokálneho prémiového implantátu, ktorý vám poskytne nielen kvalitné videnie do diaľky ale aj nablízko.

Existuje niekoľko operačných metód, ktoré účinne odstraňujú stareckú slabozrakosť.

1

PRELEX

Vidieť ako za mladi môžete vďaka zákroku s názvom PRELEX. Ide o bezbolestnú implantáciu umelej šošovky prvotriednej kvality, ktorá vám nahradí okuliare na všetky tri vzdialenosti – na čítanie, na strednú vzdialenosť aj do diaľky. Zákrok je bezbolestný, trvá približne 15 minút a dokáže upraviť aj vysoké dioptrie.

2

FemtoPRELEX

Podstata zákroku FemtoPRELEX je rovnaká, ako pri zákroku PRELEX. Aj v tomto prípade sa do oka implantujú prémiové multifokálne očné implantáty, ktorý nahradia vaše okuliare nadobro. Pri operačnom postupe stareckej slabozrakosti s názvom FemtoPRELEX však naši špecialisti používajú femtosekundový laser, konkrétne najmodernejší laserový prístroj CATALYS, ktorý je dokonale presný a nahrádza manuálny skalpelový rez na rohovke. Dioptrickú chybu na vašom oku tak dokážeme odstrániť oveľa precíznejšie, šetrnejšie a bezpečnejšie. Zákrok je úplne bezbolestný a jeho výsledok je viditeľný bezprostredne po operácii.

Objednávkový formulár

Pokiaľ máte nad 45 rokov a chcete sa zbaviť nežiadúcich dioptrií, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.

Odoslaním formulára súhlasíte so správou, spracovaním a uchovaním vašich osobných údajov v uvedenom rozsahu (meno a priezvisko, kontaktné údaje) za účelom kontaktovania a dohodnutia termínu a druhu vyšetrenia vo VESELY Očná Klinika v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.