Pohotovosť: 0901 787 808 (viac info)
BA 02 / 3211 4644 • PP 052 / 3211 351 • KE 055 / 6424 848 • 052 / 4317 385

PRK

Zabudnite na problém s dioptriami.

Zákrok PRK na korekciu dioptrických chýb

Operácia očí metódou PRK bola prvou laserovou operáciou na odstránenie dioptrických chýb a je predchodcom metód LASEK a LASIK. Hoci je vhodná pre každého záujemcu o korekciu dioptrií, kvôli dlhej a bolestivej rekonvalescencii je čoraz menej vyhľadávaná. Metóda PRK je vhodná predovšetkým pre pacientov, ktorí majú príliš tenkú rohovku a nemôžu podstúpiť iné laserové zákroky.

Aké sú výhody zákroku PRK?

Zvýšená presnosť vďaka metóde PRK „Na mieru“

PRK je vhodná alternatíva pre pacientov s príliš tenkou rohovkou, pre ktorých nie je vhodné podstúpiť zákrok iLASIK alebo FemtoLASIK

Laser sa pri mihnutí oka okamžite vypne

Povrchové laserové metódy sú cenovo dostupnejšie, avšak ich doba hojenia je podstatne dlhšia a bolestivá

PRK patrí do skupiny povrchových refrakčných výkonov na rohovke. Táto metóda predstavuje historicky prvý laserový zákrok na odstránenie dioptrickej chyby.

Priebeh laserovej operácie

Od predoperačného vyšetrenia až po samotný zákrok a pooperačnú starostlivosť vás čaká nadštandardná a individuálna starostlivosť našich lekárov a tiež najmodernejšie technologické vybavenie.

1

Pred laserovou operáciou podstúpite dôkladné vyšetrenie zraku. Tak zistíme všetky detailné informácie o vašich očiach a odporučíme vám pre vás najvhodnejšiu a najbezpečnejšiu laserovú metódu.

2

Zákrok prebieha len pár minút v lokálnej anestézii aplikáciou očných kvapiek a pri plnom vedomí pacienta.

3

Laserový lúč excimerového laserového prístroja pri tomto zákroku pôsobí priamo na povrch rohovky, a to buď bez predchádzajúceho zásahu chirurga – tzv. „no touch“ metóda, alebo po predchádzajúcom mechanickom odstránení povrchovej vrstvy rohovky (epitelu) lekárom. Excimerový laser odstráni nežiadúce dioptrie. Naša klinika ako jedná na Slovensku využíva špeciálny excimerový laser typu VISX STAR S4 IR.

4

Zákrok PRK je možné vykonať buď ako zákrok „Štandard“ alebo ako presný zákrok „Na mieru“. Zákrok PRK „Na mieru“ vám vďaka najmodernejšej technológii zaručí maximálnu bezpečnosť a precíznosť počas celého zákroku. Vašu krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus (cylinder) šetrne a dokonalo odstránime na podklade tzv. digitálnej 3D mapy (WaveScan) vašej dioptrickej chyby. Tú získame počas individualizovaného predoperačného vyšetrenia.

Technológia IR (Iris Registration) zabezpečuje správne umiestnenie každého jedného laserového lúču vďaka zaznamenávaniu zmien na dúhovke . A to aj v prípade zmeny polohy pacienta. Vďaka neustálej zmene intenzity a frekvencie pôsobiaceho laserového lúču (VSS a VRR postup) je zákrok PRK „Na mieru“ oveľa šetrnejší a doba zákroku sa znižuje. Ani ten najmenší pohyb pacienta pri zákroku nemôže ohroziť bezpečnosť a želaný výsledok laserovej operácie. Excimerový laser VISX STAR S4 dokáže spozorovať všetky možné smery pohybu oka. Pri odchýlení oka mimo bezpečnú zónu sa laserové pôsobenie okamžite vypne, čo zaručí bezpečný priebeh zákroku.

5

Zákrok PRK si vyžaduje rekonvalescenciu 4 až 5 dní. Je spojená s určitou bolestivosťou, svetloplachosťou a slzením očí. S bolesťou sa nestretnete pri zákrokoch  FemtoLASIK alebo  iLASIK.

Bezplatná konzultácia

Pokiaľ máte aj Vy záujem o laserový zákrok PRK, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.

Odoslaním formulára súhlasíte so správou, spracovaním a uchovaním vašich osobných údajov v uvedenom rozsahu (meno a priezvisko, kontaktné údaje) za účelom kontaktovania a dohodnutia termínu a druhu vyšetrenia vo VESELY Očná Klinika v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.