Pohotovosť: 0901 787 808 (viac info)
BA 02 / 3211 4644 • PP 052 / 3211 351 • KE 055 / 6424 848 • 052 / 4317 385

Operácia extrémne vysokých dioptrických chýb

Vďaka revolučným fakickým šošovkám

Implantácia fakických šošoviek – ostrý zrak bez okuliarov aj pri extréme vysokých dioptriách

Cena liečby od 1380 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Splňte si svoj sen o živote bez okuliarov či kontaktných šošovkách. Vďaka implantácii inovatívnych fakických šošoviek dokážeme zbaviť vysokých a veľmi vysokých dioptrických chýb aj pacientov, ktorí sa doposiaľ kvôli výške svojej dioptrickej chyby nemohli zbaviť okuliarov.

Obrázok okuliare VESELY Očná Klinika

Pre pacientov s extrémne vysokou krátkozrakosťou väčšinou nie je laserová operácia očí tým najvhodnejším a najbezpečnejším riešením, vďaka ktorému by sa zbavili svojich nežiadúcich dioptrií. Práve pri extrémnych dioptrických chybách odporúčame našim pacientom rýchly a bezbolestný zákrok, takzvanú implantáciu fakických šošoviek. Tieto šošovky umožňujú dopadajúcemu svetelnému lúču z pozorovaného predmetu vytvárať ostrý a jasný obraz na sietnici a to bez nutnosti ďalšej dioptrickej pomôcky.

Umelá fakická šošovka sa vkladá do oka pred vlastnú šošovku a obe šošovky tak ostávajú vložené v oku. Práve vďaka spolupráci medzi vlastnou a touto inovatívnou fakickou šošovkou budete vidieť blízke aj vzdialené predmety znovu ostro a jasne aj bez potreby dioptrických okuliarov alebo kontaktných šošoviek. Celý postup by sa dal opísať ako vloženie okuliarov, či kontaktných šošoviek do oka, s tým rozdielom, že pôsobia z vnútra vášho oka a večer si ich nemusíte skladať, ani z oka vyberať. Celý výkon je bezbolestný a netrvá dlhšie ako pätnásť minút.

Naši špecialisti majú s implantáciami fakických vnútroočných šošoviek bohaté a dlhoročné skúsenosti.

Čo je fakická šošovka?

Fakická šošovka VESELY Očná KlinikaFakická šošovka je implantát z mäkkého a poddajného materiálu, ktorý sa vkladá do oka cez veľmi malý rez (asi 2,5 mm).

Existujú rôzne druhy umelých fakických šošoviek. Vieme, že výber implantátu je pre celkový dlhodobý výsledok a vašu spokojnosť veľmi dôležitý, preto si na výbere tej správnej šošovky dávame záležať. Vždy sa výber snažíme prispôsobiť vášmu veku, individuálnemu nálezu a požiadavkám.

Na našej klinike používame zadnokomorové fakické šošovky ICL Visian od STAAR Surgical.

Zadnokomorová fakická šošovka

Šošovka ICL (Implantable Contact Lens) je takzvaná zadnokomorová kontaktná šošovka, ktorá sa vkladá medzi dúhovku a vlastnú šošovku do zadného segmentu oka. Táto malá mäkká šošovka ostáva vložená vo vašom oku pred vlastnou šošovkou ako dodatočná šošovka a umožňuje tak opäť ostrý a jasný pohľad na svet.

Výhody fakických šošoviek

Neviditeľný pomocník

Implantovaná šošovka vám dopraje ostrý a jasný pohľad bez toho, aby ste ju cítili alebo o nej vedeli.

Trvalé a flexibilné riešenie

Umelá šošovka môže ostať celý život vložená vo vašom oku spolu s vašou vlastnou šošovkou.

Spokojnosť pacientov

Vďaka výbornej zrakovej ostrosti a znášanlivosti umelej šošovky sú naši pacienti s výsledkom nad mieru spokojní.

Trápi vás aj starecká slabozrakosť?

Šošovkové fakické implantáty síce korigujú vysokú dioptrickú chybu, v kombinácii so stareckou slabozrakosťou (presbyopia), ktorá nastupuje po prekročení približne 45.roku života a vyžaduje si okuliare na čítanie, odporúčame našim pacientom iné riešenie. Tým najvhodnejším riešením je v prípade extrémnej krátkozrakosti a prítomnosti aj ďalekozrakosti výmena vlastnej šošovky za novú umelú multifokálnu šošovku zákrokmi PRELEX alebo FemtoPRELEX.

“ Vďaka moderným multifokálnym šošovkám si môžete užiť život bez okuliarov do diaľky či na čítanie aj po 45-ke! „

VIAC O PRELEX a FemtoPRELEX

Trápi vás aj sivý zákal?

S pribúdajúcim vekom postupne nastupuje k extrémnej dioptrickej chybe aj sivý zákal. V takomto prípade odporúčame pacientom trpiacim extrémnou dioptrickou chybou a sivým zákalom operáciu sivého zákalu s implantáciou takzvaných multifokálnych šošoviek, ktoré ich zbavia dioptrických okuliarov aj sivého zákalu. Operáciu sivého zákalu vykonávame aj najmodernejšou laserovou metódou.

VIAC O OPERÁCII SIVÉHO ZÁKALU

Fakické šošovky vs. Laserová operácia iLASIK

iLASIK je v súčasnosti svetovo najpopulárnejším laserovým zákrokom. Je spomedzi všetkých laserových zákrokov najbezpečnejší a najpresnejší. Ale nie každý pacient je vhodný kandidát na laserový zákrok iLASIK. Možné dôvody, prečo našim pacientom neodporúčame podstúpiť laserový zákrok sú príliš vysoká krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo astigmatizmus, príliš tenká alebo nepravidelne zakrivená rohovka, iné očné ochorenie ako keratokonus alebo syndróm suchého oka.

Pacientom, ktorí nie sú vhodní na laserový zákrok, môžu pomôcť práve fakické šošovky.

    

Ako bude prebiehať vaša operácia?

Pred každou liečbou sietnice je potrebné absolvovať kompletné a podrobné vyšetrenie na jednom z našich pracovísk. Môžete sa naň objednať telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom online formulára. Všetky potrebné kontaktné údaje nájdete tu:

BRATISLAVA POPRAD KOŠICE STARÁ ĽUBOVŇA

Pred zákrokom

Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred vyšetrením na našej očnej klinike nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo ku skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku. Kontaktné šošovky môžu zmeniť tvar vašej rohovky a skresliť tak veľmi detailné vyšetrenia pred zákrokom.

Počas zákroku

Pri zákroku implantácie fakických šošoviek sa najskôr operuje jedno oko a na druhý deň alebo o pár dní neskôr druhé. V deň operácie sa na našej očnej klinike zdržíte približne dve hodiny. V rámci tohto času najprv ešte raz absolvujete všetky základné očné vyšetrenia, aby sme pred samotným zákrokom vylúčili akékoľvek akútne očné ochorenia alebo zmeny. Ak sú všetky výsledky ideálne, následne vás pripravíme na zákrok.

Samotný operačný výkon trvá zvyčajne menej než 15 minút. Vykonáva sa v lokálnej anestézii, pri vašom plnom vedomí, takže nebudete pociťovať žiadnu bolesť.

Po zvyšok dňa po zákroku vám odporúčame dodržiavať kľudový režim a oddychovať.

Každému pacientovi dávame S.O.S. kontakt na niektorého z našich očných chirurgov, ktorí sú k dispozícii na bezprostrednú telefonickú konzultáciu pre prípad otázok alebo pochybností.

Po zákroku

Väčšina pacientov pociťuje zlepšené videnie hneď po zákroku, videnie však môže byť mierne rozmazané a zahmlené so zvýšenou svetloplachosťou. V niektorých prípadoch môže stabilizácia videnia trvať 2 až 4 týždne, väčšinou však trvá 1 až 7 dní.

Po všetkých refrakčných operáciách je potrebné podstúpiť kontrolné vyšetrenie, ktoré absolvujete na druhý deň po zákroku.

Po zákroku by ste sa mali vyvarovať pretieraniu alebo tlačeniu si na oči. Počas doby hojenia vám neodporúčame dvíhať a nosiť ťažké predmety (nad 3 kg) ani sa prudko predkláňať či nadmerne zapierať alebo namáhať. Zároveň našim pacientom odporúčame vyhýbať sa kúpaniu v mori, bazéne alebo iných vodných nádržiach počas nasledovných 2 týždňov.

Bezplatná konzultácia

Pokiaľ trápia extrémne vysoké dioptrie aj vás, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.

Odoslaním formulára súhlasíte so správou, spracovaním a uchovaním vašich osobných údajov v uvedenom rozsahu (meno a priezvisko, kontaktné údaje) za účelom kontaktovania a dohodnutia termínu a druhu vyšetrenia vo VESELY Očná Klinika v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.