Pohotovosť: 0901 787 808 (viac info)
BA 02 / 3211 4644 • PP 052 / 3211 351 • KE 055 / 6424 848 • 052 / 4317 385

Operácia a liečba ďalekozrakosti

Zažite slobodu – bez okuliarov a kontaktných šošoviek

Operácia ďalekozrakosti

Cena liečby už od 290 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Trvalé a bezbolestné riešenie problémov s ďalekozrakosťou je na dosah. Bezbolestná laserová korekcia alebo chirurgická implantácia šošoviek predstavujú trvalú liečbu vašej ďalekozrakosti a prinavrátia vám znovu ostrý a jasný pohľad aj na blízko.

Bez ťažkostí vidíte predmety v diaľke, ale robí vám problém prečítať text v novinách alebo na displeji telefónu? Trápia vás okrem toho začervenané oči, problémy so zaostrovaním, pobolievanie hlavy či potreba žmúriť? Pravdepodobne trpíte ďalekozrakosťou. Na VESELY Očná Klinika vám vieme poskytnúť rýchlu a bezbolestnú liečbu vašej ďalekozrakosti.

Prečo vidíte zle do blízka?

Normálne oko dokáže zobrazovať obrazy na sietnici ostro a jasne. Lúče z pozorovaného predmetu sa pri vniknutí do oka cez rohovku a šošovku viac krát lámu a koncentrujú sa presne v ohnisku najostrejšieho videnia v strede sietnice.

Ďalekozraké oko je kratšie, než by malo byť. Lúče z pozorovaného predmetu sa koncentrujú až za sietnicou – za bodom najostrejšieho videnia a vytvárajú tak neostrý obraz. Ďalekozrakí ľudia nevidia dobre do blízka, a preto od pozorovaných predmetov odstupujú alebo si ich odťahujú ďalej od očí.

Operačné metódy na odstránenie ďalekozrakosti

Ďalekozrakosť možno korigovať dioptrickými okuliarmi. V dnešnej dobe sa jej však viete aj definitívne zbaviť – rýchlou, bezpečnou a najmä bezbolestnou operáciou vykonávanou v lokálnej anestézii.

“ Vďaka nášmu širokému spektru operačných zákrokov vám vieme poskytnúť zákrok presne na mieru vašej dioptrickej chybe. „

Existuje niekoľko metód, liečba podobne ako u krátkozrakosti závisí od výšky vašej dioptrickej chyby. Ďalekozrakosti vás dokážeme zbaviť laserovou operáciou, implantáciou fakickej šošovky alebo refrakčnou výmenou šošovky. Výber najvhodnejšej a najbezpečnejšej operačnej metódy presne pre vás závisí od výsledkov detailného predoperačného vyšetrenia a vašej individuálnej anamnézy. Po každom z týchto zákrokov ihneď vidíte ostro bez nutnosti ďalšej korekcie a už do 24 hodín po zákroku sa dokážete vrátiť do vášho každodenného života.

1

Laserová operácia ďalekozrakosti

Vďaka refrakčnej laserovej chirurgii sa dnes dá ďalekozrakosť jednoducho, rýchlo a zväčša bezbolestne liečiť. Cieľom laserových zákrokov iLASIKFemtoLASIKLASEKči PRK je pomocou najmodernejších prístrojov zmeniť zakrivenie rohovky, vďaka čomu budete vidieť blízke predmety a písaný text znovu jasne a ostro. Pomocou precízneho laseru riadeného počítačom rohovkové tkanivo zmení svoju formu v rozsahu tisíciny milimetra a zmení sa tak jej pôvodne nesprávne zakrivenie.

2

Operácia ďalekozrakosti metódou PRELEX a FemtoPRELEX

Bezbolestne, rýchlo a natrvalo vás ďalekozrakosti dokáže zbaviť aj chirurgický zákrok PRELEX a FemtoPRELEX, pri ktorom sa do oka implantuje umelá vnútroočná šošovka. Celkovú výmenu šošovky odporúčame pacientom nad cca 45 rokov, ktorých okrem stareckej slabozrakosti (presbyopia) trápi aj krátkozrakosť. Pri tomto zákroku sa vlastná šošovka odstráni a vymení sa za novú multifokálnu šošovku. Okuliare na čítanie ani do diaľky tak vďaka novej prémiovej šošovke už viac nebudete potrebovať.

3

Operácia ďalekozrakosti pomocou implantácie fakickej šošovky

Pri implantácii šošovky sa k vašej prirodzenej šošovke jednoducho vloží nová umelá šošovka. Obe šošovky ostanú natrvalo vložené v oku. V takomto prípade hovoríme o implantácii fakických šošoviek. Aj tento zákrok je úplne bezbolestný a rýchly. Implantáciu fakických šošoviek volíme u pacientov, ktorých trápi vysoká dioptrická chyba.

Ktorý zákrok je vhodný pre vás?

iLASIK/
FemtoLASIK

Krátkozrakosť:

do cca +4 dioptrií

Astigmatizmus:

do cca 5 dioptrií

* v závislosti od hrúbky rohovky, vek do 40-45 rokov.

LASEK/
PRK

Krátkozrakosť:

do cca +4 dioptrií

Astigmatizmus:

do cca 3 dioptrií

Odporúčame napríklad pri príliš tenkej rohovke, vek do 40-45 rokov.

Fakické
šošovky

Krátkozrakosť:

nad cca +10 dioptrií

Astigmatizmus:

do cca 6 dioptrií

Odporúčame pri vysokej ďalekozrakosti, vek do 40-45 rokov.

PRELEX/ FemtoPRELEX

Krátkozrakosť:

bez
obmedzenia

Astigmatizmus:

do ca 12 dioptrií

Odporúčame pri ďalekozrakosti spojenej s krátkozrakosťou, vek nad cca 45 rokov.

Prehľad dostupných zákrokov je informatívny. Každá korekcia zraku si vyžaduje individuálne posúdenie lekárom. Až dôkladné očné vyšetrenie na našej klinike určí, ktorá operačná metóda je pre vás najlepšia a najbezpečnejšia.

    

Ako bude vaša operácia ďalekozrakosti prebiehať?

Pred každou operáciou ďalekozrakosti je potrebné absolvovať kompletné a podrobné predoperačné vyšetrenie na jednom z našich pracovísk. Môžete sa naň objednať telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom online formulára. Všetky potrebné kontaktné údaje nájdete tu:

BRATISLAVA POPRAD KOŠICE STARÁ ĽUBOVŇA

Vstupné vyšetrenie

Na úvod podstúpite kompletné vstupné vyšetrenie, ktorého cieľom je získať čo najviac údajov a informácií nielen o vašich očiach, ale aj o vašom životnom štýle, zvykoch, záľubách, potrebách a predstavách o výsledku zákroku. Na základe zhromaždených výsledkov vám naši špecialisti odporučia najvhodnejšie a najbezpečnejšie riešenie vašej ďalekozrakosti a ďalší postup.

Chceli by sme vás dôrazne upozorniť, že minimálne dva týždne pred vyšetrením v laserovom centre našej očnej kliniky nesmiete nosiť kontaktné šošovky, aby nedošlo ku skresleniu veľmi detailných a precíznych meraní, ktoré sú kľúčové pre úspešný výsledok zákroku.

Vyšetrenie trvá približne dve hodiny a jeho súčasťou je skúška zrakovej ostrosti, meranie výšky vnútroočného tlaku a kontrola predného segmentu oka (rohovka, dúhovka, šošovka) a očného pozadia. Zároveň absolvujete aj niekoľko špecializovaných vyšetrení, ktoré nám pomôžu určiť presnú výšku vašej dioptrickej chyby.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ich našim špecialistom položiť. Ochotne vám všetko vysvetlia, aby ste boli čo najviac informovaní a operáciu podstupovali s dobrým pocitom. Váš pocit bezpečia a dôvera sú pre nás dôležité!

Opatrenia po vyšetrení

Rozkvapkanie a rozšírenie zreničiek spôsobuje dočasné zhoršené videnie nablízko a neschopnosť zaostriť. Preto pacientom neodporúčame približne 3-4 hodiny po vyšetrení šoférovať. Trvanie pôsobenia očných kvapiek je u každého individuálne.

Prečo predoperačné vyšetrenie neprebieha v deň operácie?

Pacienti sa nás často pýtajú, či je možné, aby podstúpili predoperačné vyšetrenia v ten istý deň ako samotný zákrok. V záujme vašej bezpečnosti to však KATEGORICKY ODMIETAME! Pokiaľ má byť zákrok vykonaný precízne, bezpečne, kvalitne a so želanými výsledkami, je z medicínskeho, fyziognomického aj morálneho hľadiska nekorektné snažiť sa ušetriť čas a veci urýchliť. Pri vstupných vyšetreniach je nevyhnutné kvapkami rozšíriť zrenice, aby lekár mohol dôkladne vyšetriť aj očné pozadie. Oko sa však po rozkvapkaní ocitne v neprirodzenom stave, ktorý môže trvať až niekoľko hodín, kým sa znovu vráti do svojho pôvodného, prirodzene zúženého stavu. Laserový zákrok na oku je možné vykonať len vtedy, keď sa zrenica oka nachádza v prirodzenom, zmenšenom stave, inak zákrok nebude mať želaný stopercentný výsledok.

Záleží nám na tom, aby sme operačnými zákrokmi u všetkých našich pacientov dosiahli vždy najlepší možný výsledok. Preto považujeme za bezpodmienečne nevyhnutné, aby ste našu kliniku navštívili viac než len raz.

Operácia

Pri laserových operáciach operujeme v jeden deň obe oči. Pri zákrokoch PRELEXFemtoPRELEXalebo implantácii fakických šošoviek sa najskôr operuje jedno oko a o týždeň neskôr druhé. V deň operácie sa klient zdrží na našej očnej klinike dokopy približne dve hodiny. Počas tohto pobytu Vám budú najskôr vykonané ešte raz všetky základné očné vyšetrenia a vylúčime akékoľvek akútne očné ochorenia. Ak sú všetky výsledky ideálne, budete následne pripravený na samotný zákrok. Priebeh operácie sa mení podľa konkrétnej operačnej metódy.

Približne 20 minút po operácii môžete našu očnú kliniku opustiť v sprievode blízkej osoby. Odporúčame vám po zvyšok dňa dodržiavať kľudový režim a oddychovať.

Každému pacientovi dávame SOS kontakt na niektorého z našich očných chirurgov, ktorí sú k dispozícii na bezprostrednú telefonickú konzultáciu pre prípad otázok alebo pochybností.

Kontrola po zákroku

Po všetkých refrakčných očných operáciách je potrebné podstúpiť kontrolné vyšetrenie, ktoré absolvujete na druhý deň po zákroku. Termíny ďalších pooperačných kontrol vám určí váš ošetrujúci lekár individuálne podľa štádia ochorenia a liečby.

Pooperačná liečba a zotavovanie

Pooperačná liečba nie je náročná, v podstate pozostáva z toho, že si do očí pravidelne aplikujete špeciálne pooperačné kvapky. Dobu užívania kvapiek vám určí váš ošetrujúci lekár.

Obmedzenia po zákroku závisia od toho, aký zákrok ste absolvovali. Tieto obmedzenia a ich dĺžka sa môžu individuálne meniť v závislosti od odporúčania a pokynov vášho ošetrujúceho lekára. Konkrétnu pooperačnú starostlivosť a obmedzenia si môžete prečítať v sekcii laserové operácie očí operácia šošovky.

Bezplatná konzultácia

Pokiaľ aj vy chcete zbaviť vašej ďalekozrakosti, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.

Odoslaním formulára súhlasíte so správou, spracovaním a uchovaním vašich osobných údajov v uvedenom rozsahu (meno a priezvisko, kontaktné údaje) za účelom kontaktovania a dohodnutia termínu a druhu vyšetrenia vo VESELY Očná Klinika v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.