LASEK

Uvidíte, že s nami uvidíte.

Laserový zákrok LASEK vás zbaví okuliarov

Operácia očí metódou LASEK je vhodným riešením, ak sa chcete zbaviť okuliarov alebo kontaktných šošoviek, ale vaša rohovka je príliš tenká alebo máte v tme príliš širokú zrenicu. Ďalekozrakosť, krátkozrakosť či astigmatizmus vám v takomto prípade odporúčame odstrániť laserovým zákrokom LASEK.

Dlhoročné skúsenosti našich odborníkov ruka v ruke s najmodernejším technologickým vybavením našej kliniky sú zárukou nadštandardnej starostlivosti a skvelých výsledkov.

Prečo je LASEK pre vás ten pravý?

Zvýšená presnosť vďaka metóde LASEK „Na mieru“

LASEK je vhodná alternatíva pre pacientov s príliš tenkou rohovkou, ktorí nie sú vhodní na podstúpenie zákrokov FemtoLASIKalebo iLASIK

Povrchové laserové metódy sú cenovo dostupnejšie než zákroky femtosekundovým laserom (doba hojenia je však podstatne dlhšia a bolestivá)

Laser sa pri mihnutí oka okamžite vypne

Je vhodným riešením v prípade, že sa vaša zrenička v tme až príliš rozširuje

Laserový zákrok LASEK patrí do skupiny povrchových refrakčných operácii rohovky a predstavuje modifikovanú verziu najzákladnejšej a najstaršej laserovej metódy s názvom PRK.

Priebeh laserovej operácie

Od predoperačného vyšetrenia až po samotný zákrok a pooperačnú starostlivosť vás čaká nadštandardná a individuálna starostlivosť našich lekárov a tiež najmodernejšie technologické vybavenie.

1

Pred laserovou operáciou podstúpite dôkladné vyšetrenie zraku. Tak zistíme všetky detailné informácie o vašich očiach a odporučíme vám pre vás najvhodnejšiu a najbezpečnejšiu laserovú metódu.

2

Zákrok prebieha len pár minút v lokálnej anestézii aplikáciou očných kvapiek a pri plnom vedomí pacienta.

3

Pred samotnou korekciou dioptrickej chyby sa dočasne mechanicky odhrnie najvrchnejšia časť rohovky, tzv. epitel z pôvodného miesta.

4

Potom laserový lúč excimerového laserového prístroja pôsobí priamo na povrch rohovky a odstráni nežiadúce dioptrie. Naša klinika ako jedná na Slovensku využíva špeciálny excimerový laser typu VISX STAR S4 IR.

5

Zákrok LASEK je možné vykonať buď ako zákrok „Štandard“ alebo ako presný zákrok „Na mieru“. Zákrok LASEK „Na mieru“ vám vďaka najmodernejšej technológii zaručí maximálnu bezpečnosť a precíznosť počas celého zákroku. Vašu krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus (cylinder) šetrne a dokonalo odstránime na podklade tzv. digitálnej 3D mapy (WaveScan) vašej dioptrickej chyby. Tú získame počas individualizovaného predoperačného vyšetrenia.

Technológia IR (Iris Registration) zabezpečuje správne umiestnenie každého jedného laserového lúču vďaka zaznamenávaniu zmien na dúhovke . A to aj v prípade zmeny polohy pacienta. Vďaka neustálej zmene intenzity a frekvencie pôsobiaceho laserového lúču (VSS a VRR postup) je zákrok LASEK „Na mieru“ oveľa šetrnejší a doba zákroku sa znižuje. Ani ten najmenší pohyb pacienta pri zákroku nemôže ohroziť bezpečnosť a želaný výsledok laserovej operácie. Excimerový laser VISX STAR S4 dokáže spozorovať všetky možné smery pohybu oka. Pri odchýlení oka mimo bezpečnú zónu sa laserové pôsobenie okamžite vypne, čo zaručí bezpečný priebeh zákroku.

6

Po úspešnom ukončení korekcie sa epitel položí na svoje pôvodné miesto a pôsobí ako premostenie pre novonarastajúci epitel.

7

Zákrok LASEK si vyžaduje rekonvalescenciu 4 až 5 dní. Je spojená s určitou bolestivosťou, svetloplachosťou a slzením očí. S bolesťou sa nestretnete pri zákrokoch  FemtoLASIK alebo  iLASIK.

Bezplatná konzultácia

Pokiaľ máte aj Vy záujem o laserový zákrok LASEK, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.


Potvrdzujem, že som sa oboznámil s informáciami týkajúcimi sa spracovania osobných údajov vo VESELY Očná Klinika [1].