FemtoLASIK

Ostrý zrak rýchlo a bezbolestne.

Operačná metóda FemtoLASIK

Operácia očí metódou FemtoLASIK je celosvetovo najpopulárnejší laserový zákrok pre ľudí, ktorí sa nezaobídu bez okuliarov alebo kontaktných šošoviek, pretože inak vidia neostro a rozmazane. Či už vás trápi ďalekozrakosť, krátkozrakosť či astigmatizmus, laserový zákrok FemtoLASIK vás dokáže týchto dioptrických vád rýchlo a bezbolestne zbaviť.

Medicínske vedomosti a dlhoročné skúsenosti našich očných lekárov a chirurgov ruka v ruke s najmodernejším technologickým vybavením našej kliniky sú zárukou nadštandardnej starostlivosti a skvelých výsledkov. Operačná metóda FemtoLASIK patrí medzi účinné operačné zákroky, ktorými vraciame zrak našim pacientom.

 

Čo je to FemtoLASIK?

Laserový zákrok FemtoLASIK je operácia s najkratšou možnou dobou hojenia pooperačnej rany. Väčšina pacientov sa do bežného života vráti už na druhý deň po zákroku. Už 24 hodín po operácii môžete opäť šoférovať auto, pracovať na počítači, ba dokonca ísť do kina.

Je to úplne bezbolestný a bezpečný výkon, ktorým vám na základe detailných informácií o výške vašej dioptrickej chyby, získaných dôkladným predoperačným vyšetrením, dokážeme odstrániť celú výšku dioptrií, a to takým spôsobom, aby ste si mohli v nasledujúcom období užívať život bez potreby ďalšej okuliarovej korekcie. Zvyčajne trvá menej než 15 minút, vykonáva sa v lokálnej anestézii a pri plnom vedomí pacienta.

Princíp zákroku FemtoLASIK spočíva v spoločnom pôsobení dvoch laserov. Prvý, femtosekundový laser (AMO IFs Advanced Femtosecond Laser) vytvorí patentovaným postupom IntraLase na povrchu oka veľmi tenkú lamelu, takzvaný flap (príklopku).

Po vytvorení príklopky (lamely) pod ňou následne pôsobí druhý, excimerový laser (VISX STAR S4 IR), ktorý odstráni nežiadúce dioptrie. Po laserovom odstránení dioptrií sa lamela vráti na pôvodne miesto a zahojí sa v priebehu nasledujúcich 12 hodín. Precíznosť tejto laserovej metódy vám umožní už niekoľko minút po zákroku sledovať okolitý svet — bez okuliarov či kontaktných šošoviek a úplne bezbolestne.

Zákrok FemtoLASIK je úplne bezbolestný nielen počas samotného zákroku, ale aj počas doby hojenia.

Bezpečnosť na prvom mieste

Pri starších operačných postupoch (metódy LASEK a PRK) sa príklopka vytvárala mechanicky – vibračnou čepeľou alebo inou kontaktnou metódou. Pri zákroku FemtoLASIK sa príklopka nevytvára narušením povrchu oka, ale pomocou šetrného pôsobenia femtosekundového laserového lúča na povrchu oka (krátkymi svetelnými impulzami) bez toho, aby sa operatér dotkol vášho oka.

Vytvorenie príklopky pomocou femtosekundového laseru je omnoho presnejšie ako mechanické rezy a prispieva k minimalizácii komplikácii, ktoré mohli spôsobovať. Bezdotyková metóda FemtoLASIK je tak oveľa šetrnejšia, precíznejšia a bezpečnejšia ako pôvodné laserové zákroky LASEK alebo PRK a prispieva k rýchlejšiemu hojeniu a korekcii vášho zraku.

 

Výhody zákroku FemtoLASIK

  1. Najrýchlejšia doba hojenia
  2. Vyššia presnosť – femtosekundový laser vytvára homogénne, rovnomerne hrubé príklopky na povrchu oka s presne reprodukovateľnými priemermi.
  3. Vyššia bezpečnosť
  • Výrazné zredukovanie rizika výskytu komplikácií spôsobených mechanickým rezom
  • Zredukovanie rizika výskytu zápalov alebo infekcií
  • Väčšia plocha pôsobenia s lepšou stabilitou
  • Minimalizované riziko potreby vykonania opakovaného výkonu
  1. Zvýšenie komfortu
  2. Dokonalá predpovedateľnosť zákroku
  3. Lepšia schopnosť predpovedania tvaru flapu – chirurg už vopred vie s istou povedať tvar, hrúbku, veľkosť a ostatné vlastnosti príklopky rohovky. A to je podstatný parameter pri dioptrických chybách vyššieho stupňa.

 

3 kroky k vášmu životu bez okuliarov

Zákrok FemtoLASIK prebieha v 3 nasledujúcich krokoch:

1. Precízne zameranie na oko pacienta pomocou technológie IR (Iris Registration).

Tento systém zabezpečí, aby bol každý jeden laserový bod umiestnený správne. A to aj v tom prípade, keď sa oko pacienta pri zmene polohy zo sedu do ľahu jemne otočí. IR systém identifikuje a zaznamená všetky zmeny na dúhovke.

2. Prispôsobenie pôsobenia laseru na oko pacienta za pomoci VSS – a VRR postupu na základe výpočtov predchádzajúcich krokov.

Vďaka neustálej zmene intenzity a frekvencie pôsobiaceho laserového lúču je zákrok FemtoLASIK Na mieru oveľa šetrnejší a doba zákroku sa znižuje.

3. Aktívne sledovanie oka pomocou systému Active Track 3-D.

Ani ten najmenší pohyb pacienta pri zákroku nemôže ohroziť bezpečnosť a želaný výsledok laserovej operácie. Zatiaľ čo bežné systémy zaznamenávajú iba pohyb oka hore/dole a vľavo/ vpravo, Active Track 3-D je schopný zaznamenať aj pohyb oka smerom k laseru a od neho. Ľudské oko sa dokáže pohybovať iba do týchto troch dimenzií a systém excimerového laseru VISX STAR S4 IR vie spozorovať všetky. Pri odchýlení oka mimo bezpečnú zónu sa laserové pôsobenie okamžite vypne, čo zaručí bezpečný priebeh zákroku.

 

Je FemtoLASIK vhodný aj pre vás?

Nachádzate sa medzi 18. a 40. rokom života a netrpíte iným očným ochorením? V tom prípade je zákrok FemtoLASIK pravdepodobne aj pre vás vhodným riešením na odstránenie dioptrickej chyby. Jednoducho, rýchlo a bezbolestne sa vďaka nemu zbavíte svojej krátkozrakosti, ďalekozrakosti aj astigmatizmu.

Využite možnosť bezplatnej konzultácie s našimi odborníkmi na niektorom z pracovísk VESELY I Očná Klinika, jedinom očnom centre na Slovensku s prístrojovým vybavením femtosekundového laseru typu VISX STAR S4 IR a presvedčte sa, ako vám zákrok FemtoLASIK môže zmeniť život k lepšiemu.

V prípade, že nezodpovedáte vekovým požiadavkám na zákrok FemtoLASIK, pravdepodobne budete vhodnými kandidátmi na zákrok PRELEX alebo FemtoPRELEX. Viac informácií o týchto zákrokoch nájdete TU.

CHCEM SA OBJEDNAŤ

CESTUJTE
ZADARMO VLAKOM
ZA OSTRÝM ZRAKOM

VIAC INFO  KONTAKT