Ďalekozrakosť

Nevidíte dobre na blízko?

Ďalekozrakosť (hypermetropia)

Cena liečby už od 290 €

CHCEM SA OBJEDNAŤ

Ďalekozrakosť alebo hypermetropia je stav, pri ktorom je tvar oka kratší, než by mal byť. Lúče z pozorovaného predmetu sa koncentrujú za bodom najostrejšieho videnia a vytvárajú neostrý obraz. Ďalekozrakí ľudia nevidia dobre do blízka, a preto od pozorovaných predmetov odstupujú alebo si ich odťahujú ďalej od očí.

Pri ďalekozrakosti sa obraz chybne vytvára za sietnicou a nie v jej strede, preto ďalekozraký človek vidí vzdialené predmety jasne, no blízke predmety rozmazane. Ak máte takpovediac „krátke ruky” – bez problému vidíte ďaleké predmety, ale robí vám problém prečítať text v novinách či na displeji telefónu, môže ísť o príznaky ďalekozrakosti.

Ďalekozraké oko

Ďalekozraké oko

Príznaky

To, že s vašim zrakom zrejme nie je všetko v poriadku, vám napovedia aj začervenané oči, problémy so zaostrovaním, časté žmurkanie, žmúrenie alebo namáhavé ostrenie pri čítaní. Pri ďalekozrakosti môžete pociťovať aj bolesti hlavy či pálenie očí.

Táto očná vada resp. porucha je väčšinou dedičná, pričom v detstve sa môže prejavovať škúlením. Stareckú slabozrakosť alebo ďalekozrakosť, tzv. presbyopiu, zasa spôsobuje úbytok akomodačnej schopnosti oka v staršom veku.

 

 

Liečba

Ďalekozrakosť možno korigovať dioptrickými okuliarmi, viete sa jej však aj definitívne zbaviť – a to operáciou. Existuje niekoľko metód – v závislosti na výške dioptriílaserová operácia, refrakčná výmena šošovky alebo implantácia fakickej šošovky. Po každom z týchto zákrokov ihneď vidíte bez nutnosti ďalšej korekcie a dokážete sa do 24 hodín vrátiť do každodenného života.

1

Laserová operácia

Laserová operácia očí predstavuje bezbolestný spôsob korekcie ďalekozrakosti pri nižších dioptriách a obyčajne netrvá dlhšie než 15 minút. Vykonáva sa v lokálnej anestézii, pri plnom vedomí pacienta, ktorý môže bezprostredne po zákroku odísť domov.

2

Refrakčná výmena šošovky

Pri tejto operácii ide o výmenu pôvodnej ľudskej šošovky, ktorá postupom času stráca svoju pružnosť a akomodačnú schopnosť, za umelú a vykonáva sa pri odstraňovaní vysokých dioptrií, ktoré sú už mimo rozsahu laserových zákrokov. Operácia je bezbolestná a trvá menej ako 15 minút. Implantáty, ktoré sa vkladajú namiesto pôvodnej ľudskej šošovky sú vyrobené z mäkkého hydrofóbneho akrylátu prvotriednej kvality, majú moderný dizajn, zabezpečujú tú najlepšiu zrakovú ostrosť a znižujú riziko výskytu sivého zákalu. Pri vkladaní novej šošovky používame iba minimálne rezy, celý zákrok je teda šetrný a bez bolesti. Zákrok vykonávame buď klasickou metódou alebo za pomoci laseru.

3

Implantácia fakickej šošovky

Fakické šošovky umožňujú korekciu vysokých dioptrických chýb, ktoré sa laserovou operáciou odstrániť nedajú. Fakická šošovka je implantát z mäkkého materiálu najvyššej kvality, ktorý sa vkladá do oka cez malý rez, pričom v oku ostáva naďalej aj pôvodná ľudská šošovka. Implantácia fakickej šošovky je rýchly a bezbolestný zákrok, ktorý netrvá dlhšie než päť minút. Vidíte ihneď po operácii bez nutnosti ďalšej korekcie zraku.

CESTUJTE

ZADARMO VLAKOM

ZA OSTRÝM ZRAKOM

VIAC INFO  KONTAKT
Cestujte zadarmo vlakom - VESELY Očná Klinika

Bezplatná konzultácia

Pokiaľ trápi ďalekozrakosť aj vás, odborníci našej očnej kliniky vám na základe svojich dlhoročných skúseností ochotne poskytnú svoje rady. Stačí sa objednať na bezplatnú konzultáciu.

Objednajte sa na vyšetrenie alebo na bezplatnú konzultáciu.


Potvrdzujem, že som sa oboznámil s informáciami týkajúcimi sa spracovania osobných údajov vo VESELY Očná Klinika [1].